Klawisze Dostępności
Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony bip.puprudaslaska.pl.
Data publikacji strony internetowej:1 lipca 2014 r.Data ostatniej istotnej aktualizacji:2 grudnia 2019 r.
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Piotra Krząkały — pocztą elektroniczną lub telefonicznie 32 771 59 55.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Budynek w którym znajduje się siedziba Powiatowego Urzędu Pracy w Rudzie Śląskiej przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych ruchowo. Dostęp do budynku znajduje się od strony ul. Ogrodowej. Można wejść schodami lub podjazdem dla wózków.
Przejścia, korytarze, pomieszczenia dostosowane są dla osób poruszających się na wózku. Budynek wyposażony jest w windę dostosowaną dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku.
Wszystkie pomieszczenia biurowe, winda, wydzielone sanitariaty dostosowane są dla osób niepełnosprawnych ruchowo w tym poruszających się na wózkach. Schody, winda oraz wydzielone toalety wyposażone są w poręcze oraz posiadają poszerzone wejścia umożliwiające wjazd wózkiem. W poczekalni jest obniżona lada recepcyjna dla osób na wózkach. System kolejkowy na poczekalni wyposażony jest w komunikator wizualny oraz dźwiękowy. Infokioski dostosowane do obsługi osób słabowidzących (możliwość powiększania czcionki). W Urzędzie nie ma pętli indukcyjnych.
Przed wejściem do budynku wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Warunkiem wejścia na teren budynku Powiatowego Urzędu Pracy z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
W Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej jest możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu w Urzędzie. Osoba chcąca skorzystać z takiego świadczenia jest zobowiązana zgłosić ten fakt wraz ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się, co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem (z wyłączeniem sytuacji nagłych).
W Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej istnieje możliwość skorzystania online z usługi tłumaczenia rozmowy z języka migowego (PJM) na język polski. Usługa jest dostępna od poniedziałku do piątku. Można zarówno zarezerwować rozmowę z konsultantem, jak i połączyć się od razu (pod warunkiem, że konsultant będzie akurat dostępny).
Do połączenia z konsultantem wymagane są:
Aby połączyć się konsultantem, który zna język migowy, należy wejść na stronę:
https://zielonalinia.gov.pl/zl-migowy
Skorzystanie z usługi tłumacza PJM, SJM, SKOGD jest bezpłatne dla osoby będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Redakcja strony: Deklaracja DostępnościRejestr zmian
Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl